ZOO Olomouc

Ve čtvrtek 28. dubna 2016 navštívily děti naší školičky olomouckou zoologickou zahradu na Svatém Kopečku.

Po deštivé středě nás ráno přivítalo sluníčko.

Objednali jsme si autobus, který nás dovezl až před vchod zoologické zahrady a tak nám ušetřil naše nožičky, které byly připraveny na velikou tůru za poznáním.

Už u vchodu jsme si mysleli, že je v ZOO zavřeno. Na parkovišti bylo snad jen šest aut a u vchodu žádná fronta na vstupenky. Zavřeno nebylo, ZOO jsme měli sami pro sebe. Nemuseli jsme se tlačit u voliér ani v pavilonech. Paní učitelky nám přečetly všechny informace, které jsou na informačních tabulkách a protože naše paní učitelky vědí o zvířátkách hodně zajímavostí, byla naše návštěva o to zajímavější.

Před obědem jsme se rozdělili na dvě skupinky. Jedna jela do školky na oběd a odpočinout nožičkám, které si opravdu odpočinek zasloužily.

Druhá skupinka dokončila celou obchůzku zoologickou zahradou a po prohlídce se vrátila do školky městskou hromadnou dopravou.

Všem se nám to moc líbilo a slíbili jsme si, že se zase brzy za zvířátky podíváme.

Valentýn

Svátek Valentýna jsme oslavili výrobou dárečků pro naše nejmilejší. Upekli jsme linecká srdíčka, slepili je dobroučkou marmeládkou a ozdobili sladkou polevou.

Všem našim nejmilejším přejem krásného Valentýna

Masopust

Masopust jsme v naší školce oslavili výrobou maškarních ozdob a vlastních maškarních masek. Oslavou v maskách jsme se pěkně pobavili, zatančili a zahráli soutěživé hry.

Krmítka pro ptáčky

Děti vyrobily pro ptáčky krmítka z dýní a krabiček od mléka. Ptáčkům také připravily dobroty ze semínek. Všechno daly na strom a keř tak, aby mohly ptáčky pozorovat a kontrolovat jak jim připravené dobroty chutnají.

Ellí ve školce

Na návštěvu do naší školičky přišla paní ing. Marta Novotná se svou kamarádkou Ellí. Děti se seznámily s krásnou psí slečnou. Naučily se jak se chovat k pejskům, jak je hladit, sáhly si na její tlapičky, hladily jí, krmily a ona jim předvedla jak umí hledat schovanou hračku, posbírat piškotky, poslouchat povely. Byla to príma zábava.

Mikulášská besídka

Naše první mikulášská besídka se všem moc líbila. Děti předvedly všechno co se ve školce naučily. Navštívil nás i Mikuláš, čert a anděl a dali dětem sladké dárečky, za které jim děti řekly básničku a zazpívaly krásnou písničku. Děkujeme všem za úžasné publikum a vytvoření příjemné atmosféry.

Pečeme perníčky

Kde se vzal, tu se vzal,

Mikuláš pod okny stál.

V ruce velkou berličku,

na hlavě měl čepičku.

Z bílých vousů teplý šál, 

takhle děti vypadal.

Poznáváme barvy


Žlutá to je sluníčko,
zelená je tráva,
červená je jablíčko,
už to umím sláva!
Modrá to je obloha,
hnědá to je hlína,
když si ruce umažu
tak je na nich špína,
když si ruce umyju
tak jsou zase čisté,
teď už všechny barvy znám
to je zcela jisté.